ŁEJERY

               

2008

Wróć  • Emiliada 2008  • Piosennik  • Brno 2008  • Kosarzyska 2008  • 18-stka szkoły

Strona autorska

Wróć

Kronika

Zobacz spis rozdziałów


             
 

 

Program Emiliady 2008

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich nauczycieli na EMILIADĘ - spotkanie poświęcone Emilii Waśniowskiej i przypominające Jej niezwykłą postać i twórczość. W tym roku cieszymy się szczególnie wydaniem „Emilkowego piosennika” - książki Elżbiety Drygas i Jerzego Hamerskiego opracowanej graficznie przez Elżbietę Krygowską-Butlewską. Zaprezentujemy też spektakle oparte na tekstach Poetki. Swój udział w spotkaniu zapowiedzieli znakomici goście, przyjaciele Emilii, którzy zgodzili się poprowadzić spotkania i warsztaty.

Łejerscy

PROGRAM:

900

Przyjmowanie uczestników warsztatów, zwiedzanie wystawy.

1000

„Nie obrażam się na Boga”
spektakl teatru gimnazjalnego „Łejery” wg tekstów Emilii Waśniowskiej.

1045

„Literatura wobec najtrudniejszych problemów dzieciństwa”
wykład Grzegorza Leszczyńskiego (nauczyciel akademicki, historyk literatury, badacz i krytyk literatury dla dzieci i młodzieży)

1130

Pokaz filmowej wersji spektaklu „Masz prawo do swych praw”

1200

przerwa na kawę

1130

Premiera „Emilkowego piosennika” najnowszej książki Elżbiety Drygas i Jerzego Hamerskiego w opracowaniu graficznym Elżbiety Krygowskiej-Butlewskiej.

1245

Spotkania (w trzech grupach do wyboru)

 

„Wypożyczalnia skrzydeł”

  • WANDA CHOTOMSKA - autorka setek wierszy, piosenek, scenariuszy i książek dla dzieci, dama „Orderu Uśmiechu”.

 

„KAPOAN, czyli kapelusze literackie”

  • JOANNA PAPUZIŃSKA - pisarka, poetka, krytyk literacki, wybitny znawca litera-tury dla dzieci.
  • ELŻBIETA KRYGOWSKA-BUTLEWSKA - graficzka, ilustratorka, autorka peł-nych ciepła, malarskich wizji do poetyckich tekstów, wydawca książek.

 

„Humor w wychowaniu i nauczaniu”

  • GRZEGORZ KASDEPKE - autor książek dla dzieci młodszych i dla starszych oraz scenariuszy do seriali i programów telewizyjnych.

 
 

TERMIN I MIEJSCE: sobota, 12 kwietnia 2008, Szkoła Podstawowa nr 83 „Łejery” im. Emilii Waśniowskiej w Poznaniu przy ul. R. Brandstaettera 1 tel. (61) 820 47 12 (dojazd tramwajami 3, 4, 10 do przystanku Pasieka).
KOSZT: 50 zł (obejmuje 2 książki i kawę z dodatkami) należy wpłacić na konto 53 1020 4027 0000 1002 0050 4167 do dnia 9. 04. 08.
ZGŁOSZENIA: przyjmujemy drogą elektroniczną na adres emiliada@lejery.edu.pl lub osobiście w sekretariacie szkoły na załączonym formularzu. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc zapisu na listę uczestników dokonamy po odebraniu wpłaty. Z tego samego względu po wyczerpaniu miejsc na wybrane spotkania zastrzegamy sobie prawo zapisania uczestników na wolne miejsca w pozostałych grupach.
Wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymają zaświadczenia.

 
 
     


 ℵ Strona startowa  ℵ Aktualności  ℵ Historia  ℵ Łejerska pedagogika  ℵ Opowieści filmowe  ℵ Dorobek artystyczny  ℵ Spektakle w metodycznym sosie  ℵ Wzbogacacze  ℵ Patronka  ℵ Nasza oferta  ℵ Kontakt  ℵ Lato z Łejerami  ℵ Kronika


kontakt

artystyczny Jerzy Hamerski
www admin
szkoła Łejery
im.Emilii Waśniowskiej