ŁEJERY

               

2009

Wróć  • Emiliada 2009  • Rozwesołki

Strona autorska

Wróć

Kronika

Zobacz spis rozdziałów


             
 

 

Program Emiliady 2009

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich nauczycieli na 4 edycję EMILIADY - spotkania poświęconego niezwykłej postaci i twórczości Emilii Waśniowskiej oraz literaturze dla dzieci. W tym roku cieszymy się szczególnie premierą „Rozwesołków” – najnowszej książki Joanny Papuzińskiej opracowanej graficznie przez Elżbietę Krygowską-Butlewską i wyśpiewanej przez Łejery. Swój udział w spotkaniu zapowiedzieli również inni znakomici goście - przyjaciele Emilii i naszej szkoły: Wanda Chotomska i Grzegorz Kasdepke.

Łejerscy

PROGRAM:

1130

Przyjmowanie uczestników warsztatów, zwiedzanie wystawy.

1200

„Oswajam strach”
- spektakl teatru gimnazjalnego „Łejery” wg tekstów Emilii Waśniowskiej przygotowany pod kierunkiem Katarzyny Golaszanki.

1300

Premiera „Rozwesołków”
najnowszej książki Joanny Papuzińskiej w opracowaniu graficznym Elżbiety Krygowskiej-Butlewskiej. Inscenizacja piosenek przygotowana przez teatr „Łejery” pod kierunkiem Elżbiety Drygas i Jerzego Hamerskiego.

1400

Spotkania warsztatowe (w dwóch grupach do wyboru)

 

„Poezja interaktywna z udziałem dzieci”

  • JOANNA PAPUZIŃSKA -pisarka, poetka, krytyk literacki, wybitny znawca literatury dla dzieci.
  • ELŻBIETA KRYGOWSKA-BUTLEWSKA -graficzka, ilustratorka, autorka pełnych ciepła, malarskich wizji do poetyckich tekstów, wydawca książek.

 

„Uśmiechnięte wychowanie”

  • GRZEGORZ KASDEPKE - autor książek dla dzieci młodszych i starszych oraz scenariuszy do seriali i programów telewizyjnych.

 
 

TERMIN I MIEJSCE: piątek, 6 lutego 2009, Szkoła Podstawowa nr 83 „Łejery” im. Emilii Waśniowskiej w Poznaniu przy ul. R. Brandstaettera 1 tel. (61) 820 47 12 (dojazd autobusem T – za tramwaj do ul. Murawa, lub autobusami 69, 74, i 76 do ul. Słowiańskiej).
KOSZT: 30 zł (obejmuje książkę „Rozwesołki” z płytą CD) należy wpłacić na konto 53 1020 4027 0000 1002 0050 4167
ZGŁOSZENIA: przyjmujemy drogą elektroniczną na adres emiliada@lejery.edu.pl lub osobiście w sekretariacie szkoły na załączonym formularzu. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc zapisu na listę uczestników dokonamy po odebraniu wpłaty. Z tego samego względu po wyczerpaniu miejsc na wybrane spotkanie zastrzegamy sobie prawo zapisania uczestników na drugi z warsztatów.
Wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymają zaświadczenia.

 
 
     


 ℵ Strona startowa  ℵ Aktualności  ℵ Historia  ℵ Łejerska pedagogika  ℵ Opowieści filmowe  ℵ Dorobek artystyczny  ℵ Spektakle w metodycznym sosie  ℵ Wzbogacacze  ℵ Patronka  ℵ Nasza oferta  ℵ Kontakt  ℵ Lato z Łejerami  ℵ Kronika


kontakt

artystyczny Jerzy Hamerski
www admin
szkoła Łejery
im.Emilii Waśniowskiej