ŁEJERY

               

Realizacje telewizyjne

Wróć  • Śpiewanki rodzinne  • Wyłącz telewizor  • Lokomotywa  • Spektakle gwiazdkowe  • Dzieci też mają głos  • Masz prawo  • Teledyski

Strona autorska

Wróć

Dorobek artystyczny

Zobacz spis rozdziałów


             
 

    strona 1/2  

Śpiewanki rodzinne   (cz.1)

 

To cykl piętnastu programów związanych z popularyzacją różnego typu piosenek, zachęcający do wspólnego śpiewania. Każdy odcinek związany jest z pewną tematyką. Zawsze występuje piosenka programu, która uczona jest przez Mariusz Matuszewskiego – kompozytora wielu piosenek łejerskich i nie tylko.

1. Góralu, czy ci nie żal - Piosenka przewodnia: „Góralu, czy ci nie żal”. Program promujący wspólne śpiewanie, piosenki biesiadne.

2. Przybyli ułani pod okienko - Piosenka przewodnia: „Przybyli ułani pod okienko”. Program z piosenkami ułańskimi utrzymany w konwencji sporu między dziewczętami, które chcą śpiewać o miłości i chłopcami, którzy preferują piosenki związane z wojną.

3. Majówka z Laurą i Filonem - Piosenka przewodnia: ”Laura i Filon”. Piosenki związane z wiosną i miłością, także tą najbardziej smarkatą ( „Aniołek, fiołek, róża, bez…”).

 

4. Wakacje z szatanem z drugiej klasy - Piosenka przewodnia: „Lato, lato, lato czeka”. Program z piosenkami wakacyjnymi inspirowany powieścią Kornela Makuszyńskiego „Szatan z siódmej klasy”. Program był realizowany w skansenie na Lednicy.

5. Parasolki - Piosenka przewodnia: „Parasolki”. Program z piosenkami związanymi tematycznie z jesienią. Utrzymany w konwencji poszukiwania „Jesiennego Pana”, w którym zakochała się jedna z dziewcząt. Poszukiwania są pretekstem do przypomnienia takich pięknych piosenek jak: „Kasztany”, „Rudy rydz”, „Parasolki” i wielu innych.

6. W starych nutach babuni - Piosenka przewodnia: „Chciało się Zosi jagódek”. W programie rozśpiewana rodzina przyjeżdża do babci (Sława Kwaśniewska) na urodziny, które są pretekstem do wspólnego muzykowania i śpiewania, szczególnie pięknych piosenek z czasów, kiedy babcia była młoda.

7. Zwierzęta na święta - Piosenka przewodnia: „Kolęda dla zwierząt”. To jeszcze jeden program związany z kolędowaniem. Tym razem gromadzi pastorałki związane ze zwierzętami. Oprócz dzieci występują tu psy, krowy, konie, owce, kury, gęsi i inne zwierzęta.

 
 
     


 ℵ Strona startowa  ℵ Aktualności  ℵ Historia  ℵ Łejerska pedagogika  ℵ Opowieści filmowe  ℵ Dorobek artystyczny  ℵ Spektakle w metodycznym sosie  ℵ Wzbogacacze  ℵ Patronka  ℵ Nasza oferta  ℵ Kontakt  ℵ Lato z Łejerami  ℵ Kronika


kontakt

artystyczny Jerzy Hamerski
www admin
szkoła Łejery
im.Emilii Waśniowskiej