"ŁEJERY" - strona autorska (lejery.art.pl)
Elżbiety Drygas i Jerzego Hamerskiego

Dorobek artystyczny - Realizacje telewizyjne
Śpiewanki rodzinne  (cz.1)
 

To cykl piętnastu programów związanych z popularyzacją różnego typu piosenek, zachęcający do wspólnego śpiewania. Każdy odcinek związany jest z pewną tematyką. Zawsze występuje piosenka programu, która uczona jest przez Mariusz Matuszewskiego – kompozytora wielu piosenek łejerskich i nie tylko.

1. Góralu, czy ci nie żal - Piosenka przewodnia: „Góralu, czy ci nie żal”. Program promujący wspólne śpiewanie, piosenki biesiadne.

2. Przybyli ułani pod okienko - Piosenka przewodnia: „Przybyli ułani pod okienko”. Program z piosenkami ułańskimi utrzymany w konwencji sporu między dziewczętami, które chcą śpiewać o miłości i chłopcami, którzy preferują piosenki związane z wojną.

3. Majówka z Laurą i Filonem - Piosenka przewodnia: ”Laura i Filon”. Piosenki związane z wiosną i miłością, także tą najbardziej smarkatą ( „Aniołek, fiołek, róża, bez…”).

---------=========---------
 

4. Wakacje z szatanem z drugiej klasy - Piosenka przewodnia: „Lato, lato, lato czeka”. Program z piosenkami wakacyjnymi inspirowany powieścią Kornela Makuszyńskiego „Szatan z siódmej klasy”. Program był realizowany w skansenie na Lednicy.

5. Parasolki - Piosenka przewodnia: „Parasolki”. Program z piosenkami związanymi tematycznie z jesienią. Utrzymany w konwencji poszukiwania „Jesiennego Pana”, w którym zakochała się jedna z dziewcząt. Poszukiwania są pretekstem do przypomnienia takich pięknych piosenek jak: „Kasztany”, „Rudy rydz”, „Parasolki” i wielu innych.

6. W starych nutach babuni - Piosenka przewodnia: „Chciało się Zosi jagódek”. W programie rozśpiewana rodzina przyjeżdża do babci (Sława Kwaśniewska) na urodziny, które są pretekstem do wspólnego muzykowania i śpiewania, szczególnie pięknych piosenek z czasów, kiedy babcia była młoda.

7. Zwierzęta na święta - Piosenka przewodnia: „Kolęda dla zwierząt”. To jeszcze jeden program związany z kolędowaniem. Tym razem gromadzi pastorałki związane ze zwierzętami. Oprócz dzieci występują tu psy, krowy, konie, owce, kury, gęsi i inne zwierzęta.

 

       
kontakt artystyczny: hamerski@lejery.art.pl | www: admin@lejery.art.pl |
szkoła: http://szkola.lejery.pl |